Reception/Administration

Az SDI Media főállású alkalmazottat keres recepciós munkakörbe, azonnali kezdéssel, budapesti csapatába!

Amit elvárunk:

  • legalább középfokú végzettség,
  • angol nyelvtudás (merj megszólalni),
  • jó Excel és Word ismeretek,
  • rugalmasság, tudj kétműszakos munkarendben dolgozni (a munkaidő 8 óra, a forgatásokhoz igazodóan váltja egymást két recepciós),
  • rendkívüli precizitás, jó stressz tűrő képesség,
  • mosolygós, kedves személyiség és ápolt megjelenés.

Amit kínálunk:

  • fiatalos, vidám csapat,
  • betekintés a szinkron és a média világába,
  • változatos feladatok,
  • fejlődési lehetőség.Adminisztratív területen szerzett tapasztalat előnyt jelent!

Ha úgy érzed, felkeltettük az érdeklődésedet és megfelelsz a követelményeknek, kattints és töltsd fel magyar vagy angol nyelvű önéletrajzodat.

SDI Media is looking for a friendly and welcoming administration professional to join our studio team in Budapest. A successful candidate in this position will present SDI’s positive spirit to all clients and visitors shaping first impressions and long lasting relationships. He/she will perform daily reception, office-related record keeping in close collaboration with other employees of the studio.

A successful candidate needs to be:

  • Fluent in Hungarian and has basic English skills
  • Able to work independently in Excel and Word
  • Flexible – receptionist work in shifts
  • Precise and able to work under stress
  • Friendly and nice, someone who likes to work with people

What we offer:

  •  A full-time employment contract
  • A young, open-minded and good spirited team
  • A look into the world of dubbing and media
  • Diverse tasks
  • Opportunities to develop and grow.

If you should meet these requirements and have full confidence in your capabilities, please click apply to upload your CV in Hungarian or English